Jak długotrwałą choroba wpływa na wynagrodzenie za urlop i okres zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy

Pracownik jest zatrudniony na pełnym etacie w podstawowym wymiarze czasu pracy – praca po 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku). Przebywał on na zwolnieniach lekarskich przez 182 dni (w okresie: lipiec 2015 roku – luty 2016 roku). Pobory tej osoby składają się ze:

  • stałego wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 2.000 zł oraz
  • regulaminowych premii miesięcznych określonych kwotowo, które uzależnione są od realizacji wyznaczonych celów sprzedażowych, a wypłacane są razem z pensją w kolejnym miesiącu.

Premie miesięczne są zmniejszane za czas urlopu wypoczynkowego czy choroby tylko wtedy, jeśli nie zostanie zrealizowany dany cel sprzedażowy. Po powrocie do pracy pracownikowi została wypowiedziana umowa o pracę, która rozwiąże się z 31 maja 2016 r. W okresie wypowiedzenia pracownik został w pierwszej kolejności został wysłany na urlop wypoczynkowy, zaś w pozostałym okresie został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. W związku z tym, że pracownik nie będzie wykonywał w ostatnich miesiącach zatrudnienia obowiązków służbowych, nie zostaną mu wyznaczone cele, od realizacji których uzależniona jest wypłata miesięcznej premii.

Jak obliczyć podstawę urlopową oraz podstawę wynagrodzenia za czas zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy?

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Wynagrodzenia w twojej firmie
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Wynagrodzenia w twojej firmie

ZOBACZ OFERTĘ