WYDANIE ONLINE

System premiowania jako jedno z głównych narzędzi wpływania na pozytywne postawy pracowników, ma na celu zwiększanie ich poziomu efektywności i zaangażowania. Jego zadanie to przede wszystkim skłanianie do współpracy, rozwoju i poprawy wydajności, zacieśnia także więzi z pracodawcą. Od jego skuteczności nierzadko zależy sukces firmy na rynku. Szczególnie w dzisiejszej, niestabilnej sytuacji rynkowej, w której najlepiej sprawdzają się elastyczne rozwiązania. Dlatego warto sprawdzić, jak uniknąć pułapek systemu premiowania.

czytaj więcej »

Pracodawcom, pomimo najszczerszych chęci zbudowania jak najlepszego systemu premiowania, niejednokrotnie przytrafiają się błędy w gratyfikowaniu pracy pracowników. Do najczęściej pojawiających się w tym obszarze błędów zaliczamy:

czytaj więcej »

Naczelną regułą jest, że przy ustalaniu podstawy wymiaru świadczeń chorobowych (czyli zasiłku i wynagrodzenia chorobowego, zasiłku macierzyńskiego, opiekuńczego, wypadkowego czy świadczenia rehabilitacyjnego) należy uwzględniać stałe i zmienne składniki (np. premie) wynagrodzenia stanowiące podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia chorobowe, które nie przysługują za okresy pobierania tych świadczeń (i nie są za te okresy wypłacane).

czytaj więcej »

wiper-pixel