WYDANIE ONLINE

Poziom wiedzy na temat ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) i zrozumienie wynikających z niego obowiązków wśród przedsiębiorców jest niski – wynika z raportu przygotowanego dla GIODO. Świadczą o tym również pytania, które przychodzą do naszej redakcji. Skorzystaj z poniższych wskazówek, a uchronisz się przed błędami w ochronie danych osobowych od 25 maja 2018 r.

czytaj więcej »

Już od 25 maja 2018 roku pracownicy działów kadrowo-płacowych będą musieli przetwarzać dane osobowe kandydatów do pracy oraz pracowników w zupełnie nowy sposób. Już teraz warto się do tego odpowiednio przygotować.

czytaj więcej »

RODO wprowadzi też nową funkcję inspektora ochrony danych osobowych, który zastąpi obecnie funkcjonujących ABI – Administratorów Bezpieczeństwa Informacji. Dotychczas powołanie ABI nie było obowiązkowe.

czytaj więcej »

Zabezpieczenie systemu informatycznego pod kątem ochrony danych osobowych jest jednym z najważniejszych wymogów RODO.  Za wdrożenie zabezpieczeń infrastruktury IT odpowiada Administrator Systemu Informatycznego (ASI). Jest nim informatyk, czy kierownik działu informatycznego w firmie albo osoba z firmy zewnętrznej, która świadczy takie usługi. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej lub jeśli administrator danych w firmie nie wyznacza ASI, automatycznie sam podejmuje się tej roli.

czytaj więcej »

wiper-pixel